USPEH DŽUDO PIONIRKI PROLETERA

Na održanom prvenstvu Srbije za mlađe pionire i pionirke zrenjaninski Proleter je imao veliki uspeh, 3 pionirke su osvojile 2 zlata i 1 srebro i ukupnom plasmanu zauzele prvo mesto.
Prvo zlato osvojila je Katarina Goranović u kategoriji do 32kg, Lenka Stojanov osvojila je takođe zlatno odličje do 48kg dok se srebrom koje sija kao zlato okitila Lenka Stefanović u kategoriji do 40kg.
Jako dobra generacija 2009 je pokazala izuzetno dobar i kvalitetan džudo .
Na prvenstvu je učestvovalo 220 takmičara iz 65 klubova iz cele Srbije.Proleter je imao još jednog predstavnika a to je Nemanja Korovljev ali je on nažalost izgubio u prvom kolu kategorije do 46kg.
U nedelju su nastupali mlađi kadeti i juniori na međunarodnom turniru u Stepanovićevu.
Zlato je osvojio Ludoški Dušan,srebro su osvojili Momirski Dušan,Ristić Nemanja i Milan Bulaja dok su se bronzom okitio Milutin Marko.
Narednog vikenda džudiste Proletera očekuje prvenstvo Srbije za mlađe seniore do 23godine.