DEČACI FK SPORTO I DRUGIH FUDBALSKIH ŠKOLA DAJU NADU DA VATRA SLAVNIH DANA OD PRE 30 GODINA IPAK TINJA

Dok je kiša nemilosrdno lila u Subotici, dečaci iz ovog grada i njihovi vršnjaci iz Zrenjanina proteklog vikenda su se borili kao da je finale LŠ. Njihova istrajnost u teškim uslovima za igru daje nadu da će se na ovim prostorima ipak jednoga dana igrati opet najbolji fudbal. Stariji ljubitelji fudbala sećaju se velikih derbija izmedju Proletera i Spartaka, možda baš u generaciji ovih dečaka se krije neki novi Goran Bošković ili Antal Puhalak. Vreme će pokazati da li je put ovih dečaka ispravan, a trenutna igra govori tome u prilog i daje nadu da fudbal u Zrenjaninu i na severu Bačke je na dobrom putu starog dobrog “Vremena sporta i razonode”. U  Subotici : FK „Spartak“ – FK „Sporto“ Zrenjanin 3:4

Dečaci rođeni 2007.god. i mlađi odigrali su odličan susret   FK „Spartak“- FK“Sporto“ ,poluvreme (2:1), na kraju (3:4).

FK „Sporto“ Zrenjanin nastupio je u sastavu; Kojić Đorđe (golman), Marko Lukić i Čimpak Miloš (bekovi),

Milovanović Dušan i Nemanja Radanović (štoperi), Ognjen Cvetičanin, Mihajlo Mijatov i Konstantin Karan (sredina),

Andrija Salatić, Miloš Zorić i Luka Kiš (napad).

Igrali su još i mlade nade FK Sporta“ iz 2008.god.; Ognjen Erski, Kleut Danilo, Nenad Milicov i Matija Radić (golman).

Pobeda  nad FK „Spartak“ je posvećena drugovima koji zbog povreda ili bolesti nisu bili u Subotici; Knežević Miloš,

Ivan Čupić, Gardinovački Nikola, Ivan Stanaćev i Filip Živanov.

Nakon početnog ispitivanja snaga u prvih pet minuta i šansi na obe strane, Zrenjaninci su prvi poveli. Karan na

sredini terena uduzima loptu i prosleđuje je Salatiću na levi bok, on probija u šesnesterac i asistira do Kiša za (1:0).

Subotičani tada preuzimaju inicijativu i napadaju gol „Sportovaca“. Odličan je u tom periodu bio golman Kojić

koji u dva navrata brani sigurne golove. U 12. minutu FK „Spartak“ je izjednačio, posle dobro izvedenog kontra

napada (1:1).

Nije se čekalo dugo na sledeći gol Subotičana, posle lepe akcije FK „Spartak“ prelazi u vođstvo (2:1). Tim

rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Trener Bjelica je na poluvremenu ukazao na propuste i probleme prilikom realizacije šansi za gol kod mladih

Sportovaca i to je dalo rezultate. Pritisak Zrenjaninaca je urodio plodom. Karan je presekao loptu na sredini terena i

uposlio Salatića kome je otvoren put do gola. Protivnički igrač pravi prekršaj na 23 metra od gola.

Loptu uzima Milovanović i daje prelep gol iz slobodnog udarca u stilu pravih majstora ove igre, levi gornji

ugao za (2:2). Gosti iz Zrenjanina tu nisu stali, ređaju se prilike za gol Salatića, Kiša i Zorića.

Ovaj poslednji daje gol sa 16 metara, lob udarcem i FK „Sporto“ ponovo vodi (3:2).

Subotičani kreću tada na sve ili ništa, ređaju se napadi i iz jednog takvog FK „Spartak“ stiže do izjednačenja (3:3).

Došlo je i do očekivanih izmena i na jednoj i na drugoj strani kako bi se intezitet utakmice održao.

Bolje su se snašli Zrenjaninci, Karan dobija loptu na sredini terena i pravovremeno je dodaje Kišu koji izlazi sam

ispred golmana, nesebično dodaje loptu Milicovu koji postiže svoj prvenac u dresu FK „Sporta“ (4:3) za Zrenjanince.

To je bio i konačan rezultat ove utakmice, kojom trener Bjelica može biti prezadovoljan. Jer je ekipa igrala

bez pet standardnih prvotimaca, ali su novajlije pokazale da može da se računa na njih.

Tako je privedena kraju ova polusezona uz velike pobede protiv Prvoligaških ekipa; OFK Beograd, FK Novi

Pazar, FK Čukarički i FK Spartak.

Portal zrenjanininfo.rs zahvaljuje se Darku Karanu na izveštajima sa utakmica tokom sezone, foto: FK Sporto….